KLUB NURKOWY
nurkowanie kraków klub HUMBAK
Szkolimy i certyfikujemy nurków w mędzynarodowych organizacjach TDI SDI. kurs nurkowania w SDI kurs nitroxowy nurek TDI
HOME KURSY SKLEP DLA FIRM WYPRAWY O NAS
 
Jak zacząć? Dlaczego u nas?
 
Stopnie nurkowe:


KONTAKT
FILIP PEREK
tel:+48 608062911

GG 3555529
tel:+48 600798096

ING Bank śląski S.A.
Nr: 25 1050 1445 1000 0090 7923 7328
F.H.U HUMBAK FILIP PEREK
Nieznanowice 125
32-420 Gdów

Kurs Zaawansowany: Advanced Open Water Scuba Diver (AOWSD)

Aby uzyskać certyfikat nurka zaawansowanego należy zrobić 4 pełne szkolenia specjalistyczne.

Lista specjalizacji:
Obowiązkowe: Do wyboru:

Nawigacja podwodna:
Kurs obejmuje min 2 nurkowania i wykłady.
Celem kursu jest nauka precyzyjnej obsługi kompasu,
mierzenia odległości przebytej pod wodą. Nauka obserwacji środowiska podwodnego a co za tym idzie orientacji w terenie.
Często podczas nurkowania zdarza nam się zabłądzić. Czujemy się wtedy niepewnie, do naszego nurkowania wkrada się dyskomfort psychiczny - lekkie zdenerwowanie. ten stres pociąga za sobą zwiększoną konsumpcję czynnika oddechowego i oczywiście mniejszą satysfakcję z nurkowania.
Dobra orientacja pod wodą pozwoli wam poczuć większą pewność siebie, a co za tym idzie w pełni czerpać przyjemność z nurkowania.


Nurkowanie nocne oraz w ograniczonej widoczności:
Kurs obejmuje 2 nurkowania i wykłady
Celem kursu jest nauka nurkowania w nocy oraz w akwenach o ograniczonej widoczności, z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu i odpowiednich procedur bezpieczeństwa związanych z tego typu nurkowaniami.
Podczas tego kursu odkryjecie nowa twarz nurkowania. Przed waszymi oczami otworzy się świat którego nie widzieliście do tej pory. Pojawią się nowe formy życia. W nocy kolory ukryte dotychczas w głębinach wypłyną w świetle latarki o wiele intensywniej niż za dnia. W trakcie nurkowania zawsze mogą się zmienić jego warunki tak, że widoczność nagle zacznie spadać. Wcześniejsze oswojenie się z taką sytuacją spowoduje profesjonalne i przemyślane działanie z waszej strony co pozwoli na wybrnięcie z trudnej sytuacji oraz bezpieczne kontynuowanie nurkowania.

Suchy skafander:
Kurs obejmuje 4 nurkowania i wykłady.
Celem kursu jest nauka poprawnego nurkowania w skafandrze suchym, przedstawienie trudności z tym związanych, oraz przećwiczenie możliwych sytuacji awaryjnych. Omówienie budowy skafandra, oraz przegląd wszystkich typów skafandrów występujących na rynku.
Jakkolwiek nurkowanie w skafandrze suchym w pewnym stopniu wymusza na nas spokój oraz przyjęcie odpowiedniej pozycji, to właśnie dzięki niemu możemy uzyskać duży komfort termiczny. Jest to ważne zwłaszcza podczas nurkowania w zimnych wodach takich jak np. w Polsce w sezonie zimowym. Dużą zaletą kostiumów suchych jest także łatwość w ich ubieraniu.

Poszukiwanie i wydobywanie obiektów:
Kurs obejmuje 3 nukowania i wykłady.
Celem kursu jest przedstawienie i wykonanie odpowiednich technik poszukiwawczych. Technika wydobywania przedmiotów lekkich i ciężkich oraz odpowiednie zachowanie się podczas poszukiwań. Umiejętności zdobyte na tym kursie wiążą się z czysto praktycznym wykorzystaniem nurkowania do celów komercyjnych. Np. sprzątanie zbiorników, prace archeologiczne itp.

Pierwsza pomoc:
Kurs obejmuje czysto praktyczne zajęcia z pierwszej pomocy przed lekarskiej zarówno w wypadkach nurkowych jak i wypadkach życia codziennego.
Potrzeby odbycia takiego kursu chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać

NITROX:
Kurs obejmuje 2 nurkowania oraz wykłady.
Program kursu obejmuje szkolenie w zakresie użycia mieszanin nitroxowych od 21% do 40% tlenu, oraz nurkowań bez dekompresyjnych z ich wykorzystaniem.
Chociaż nurkowania na nitroxie nie należą do głębokich, to właśnie dzięki tej mieszance możemy znacznie dłużej pozostawać pod wodą. Używanie nitroxu powoduje mniejsze zagrożenie chorobą dekompresyjną. Jest on szczególnie wskazany dla nurków starszych lub otyłych oraz ambitniejszych nurków chcących podążać w kierunku nurkowan technicznych.


Wejdź do sklepu >>

Sprzedajemy sprzęt nurkowy firm:
sprzęt nurkowy Technisub
sprzęt nurkowy Aqualung
sprzęt nurkowy Mares
sprzęt nurkowy ScubaTech
sprzęt nurkowy Bare
sklep nurkowy Beuchat
sklep nurkowy Beuchat
sklep nurkowy Beuchat
sprzęt nurkowy OceanPro


SERWIS
sprzęt nurkowy Aqualung

UBEZPIECZENIA
dan ubezpieczenia dla nurków

nurkowanie z ośmiorniczką zanurkuj aż do dna nurkowanie barwnisia w morzu czerwonym